• Stredoškolské hry - naši miniflorbalisti víťazmi okresného kola

     •  

      Dňa 14. 02. 2020 sa v školskej telocvični SOŠ agropotravinárskej a technickej Kežmarok uskutočnilo okresné kolo v miniflorbale, v rámci I. ročníka Stredoškolských hier.

      Turnaja sa zúčastnili školy okresu Levoča a Kežmarok. Turnaj sa hral formou každý s každým a o poradí rozhodli výsledky jednotlivých zápasov. Organizácia a herný systém sa hral podľa propozícii organizátora turnaja a PSK.  Víťaz turnaja postupuje na Krajské kolo.

      Ďakujeme všetkým školám za účasť a bezproblémový priebeh turnaja. Víťazovi blahoželáme a prajeme veľa úspechov na Krajskom kole.

      Výsledky turnaja:

      1. miesto – SOŠ agropotravinárska a technická Kežmarok

         (Katarína Galliková III.AV, Veronika Gecelovská III.CK,, Veronika Pitoňáková III.CK,

          Marek Alexovič III.E, Lukáš Pajer I.EA, Kristián Svitana II.EA)

      2. miesto – SOŠ pedagogická Levoča

      3. miesto – Hotelová akadémia Kežmarok

      4. miesto – SOŠ Garbiarská Kežmarok

      5. miesto – Gymnázium Levoča

       

     • AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2020

     •  

        Dňa 31. januára 2020 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže v odbore autoopravár- mechanik, formou elektronického online testovania. 

      Zúčastnili sa ho 12 žiaci III.EA triedy z ktorej do oblastného kola postúpil jeden žiak Andrej Eliáš Zajonc. Oblastné kolo sa bude konať v autoservise TEMPUS – CAR, s. r. o. v Košiciach dňa 10. marca 2020, zúčastnia sa ho žiaci z prešovského a košického kraja a bude pozostávať z troch súťažných kategórii.

      Výsledky školského kola.

      žiaci III.EA autoopravar - mechanik

      Meno a Prezvisko        Počet Bodov / %

      Marek Alexovič                 38 / 63.33%

      Andrej Eliáš Zajonc           37 / 61.67%

      Oskar Fridmansky            35 / 58.33%

      Ján Selvek                        35 / 58.33%

      Kristián Hangurbadžo       34 / 56.67%

      Viktor Chlebák                  29 / 48.33%

      Peter Zamkovský              28 / 46.67%

      František Halčin                28 / 46.67%

      Stanislav Bednarčík          27 / 45.00%

      Róbert Zibura                   26 / 43.33%

      Damián Neupauer            24 / 40.00%

      Kristián Gelata                 22 / 36.67%

     • Turnaj v halovom futbale „O pohár riaditeľa školy“

     •      14. januára 2020 sa konal 5. ročník turnaja  v halovom futbale dvojročných odborov elokovaných pracovísk.

      Turnaj sa konal v telocvični v Pradiarni, kde sa zúčastnili žiaci pod vedením svojich majstrov odborného výcviku za spracúvania dreva Bc. Dušan Kopkáš, technické služby v autoservise p. Dávid Kučma  a stavebnej výroby Bc. Juraj Ploščica. Žiaci z EP Hranovnica sa pre chorobu nezúčastnili.

           Po úvodnom otvorení turnaja, ktorý sa niesol v športovom duchu, kde rivalita a bojovnosť žiakov bola od začiatku až po boj o prvé miesto.

           Zvíťazilo mužstvo žiakov z EP Nižna brána z Kežmarku odbor technické služby v autoservise, ktorý predviedli pekne výsledky a aj hru. Druhé miesto obsadili žiaci stavebnej výroby z elokovaného pracoviska z Rakús  a na treťom mieste skončili žiaci z EP Nižna brána Kežmarok z odboru spracúvanie dreva, v ktorom bol odmenený NAJLEPŠÍ Hráč turnaja Tomáš Tropp. Žiaci boli odmenený nie len pohárom ale aj cenami.

      Výsledky:

      EP Nižna brána Kežmarok SPD : EP Nižna brána Kežmarok TSA (1:16)       

      EP Rakúsy : EP Nižna brána Kežmarok SPD (8:4)

      EP Nižna brána Kežmarok TSA :  EP Rakúsy ( 15: 2)  

      Poradie:

      1. EP Nižna brána Kežmarok TSA  

      2. EP Rakúsy

      3. EP Nižna brána Kežmarok SPD      

     • Naši učitelia víťazmi volejbalového turnaja

     • Dňa 13.12.2019 sa na našej škole konal Vianočný volejbalový turnaj zamestnancov stredných škôl. Turnaja sa zúčastnilo 5 družstiev (SOŠ Garbiarska, Hotelová akadémia, SOŠ Biela voda, Škola umeleckého priemyslu, SOŠ agropotravinárska a technická).

      Turnaj sa hral systémom každý s každým na dva hrané sety do 25 bodov. Naše družstvo si postupne poradilo so všetkými súpermi a stalo sa víťazom turnaja. Posledný zápas priniesol rozuzlenie, kto skončí na druhom mieste. Vďaka remíze 1:1 skončila SOŠ Garbiarska na druhom mieste a SOŠ Biela voda na treťom mieste. Štvrté miesto obsadila ŠUP a piate miesto ostalo pre Hotelovú akadémiu.  

      Turnaj sa niesol v priateľskom duchu a zaobišiel sa bez zranení. Atmosféra bola uvoľnená, priateľská, učitelia sa medzi sebou rozprávali a spomínali na predchádzajúce turnaje.

      Našu školu reprezentovali: Ing. Eva Pisarčíková, Ing. Michaela Jurdíková, Ing. Kamila Chovancová, Mgr. Ľubomír Pitoňák, Ing. Tibor Tokár a Mgr. Tomáš Šimoňák.

     • Vianočný futsalový turnaj

     • Dňa 10. decembra 2019 sa v telocvični školy uskutočnil Vianočný futsalový turnaj. Na tomto turnaji ukázali chlapci chuť bojovať, športovať a víťaziť.

      Víťazom turnaja sa stali žiaci II.EA/EM. Na druhom mieste sa umiestnil výber IV.AP/AM/AV a tretí skončil výber III.CB. Organizáciu turnaja zabezpečovali Ing. Ivan Tropp a Mgr. Tomáš Šimoňák.

     • Vianoce pod Tatrami

     • Mestské kultúrne stredisko Kežmarok pozýva všetkých v tomto predvianočnom čase na výstavu výtvarných prác žiakov základných, stredných a umeleckých škôl z Kežmarku a okolia pod názvom „Vianoce pod Tatrami“. Nápaditou inštaláciou rozprávkovo zasneženej podtatranskej dedinky sa predstavuje aj naša škola

      Výstava je tento rok presťahovaná na Hlavné námestie 64 v Kežmarku (budova knižnice a kežmarskej informačnej agentúry). Trvanie výstavy bude od 6.12. do 7.1. 2020.

     • Dievčatá z III.CK majsterkami vo florbale

     • Dievčatá z III.CK triedy sa stali majsterkami školy vo florbale.

      Na druhom mieste sa umiestnili žiačky z III.AV a tretie skončilo spojené družstvo žiačok z I.AV a I.CK triedy. Výber najlepších hráčok nás bude reprezentovať na majstrovstvách okresu Kežmarok.

     • Podpor svoj odbor

     • Videovizitky našich žiakov.

      Mechanizácia pôdohospodárstva, réžia Matej Polaček

      Biochemik, réžia Michaela Jurdíková, Božena Suchanovská

      Veterinárne zdravotrníctvo, réžia Martina Lachová

      Biochemik, réžia Zuzana Rumlová

     • Sweetcup 2019

     • Dňa 28. novembra 2019 sme sa zúčastnili súťaže Sweetcup 2019 - 18. ročník medzinárodnej súťaže mladých talentov, ktorá sa konala na Strednej odbornej škole gastronómie a služieb V Prešove pod záštitou Prešovského samosprávneho kraja.

      Bola to akcia, na ktorej súťažili žiaci z Česka, Gruzínska, Poľska, Moldavska a Slovenska. Súťaž prebiehala v šiestich kategóriách, sprevádzaná mnohými sprievodnými akciami.

      Náš žiak Adam Kaňa zo IV.CK triedy súťažil v kategórii kuchár. Témou súťaže bolo „Medové pokušenie“, pričom boli zadané povinné suroviny: mascarpone, med a džem. Adam pripravoval slávnostný dezert, ktorý sme pomenovali „Tatranské trio“. Tento dezert pozostával z troch mini dezertov: cremeé brulee s čučoriedkovým džemom, čokoládovo-cviklový koláčik s citrónovou penou a tekvicová tartaletka so zázvorovo-medovou glazúrou. Spomedzi štrnástich súťažiacich sa Adam Kaňa umiestnil v striebornom pásme. Považujeme to za veľký úspech.

      Ďakujeme vedeniu školy, že nám vytvára podmienky na to, že sa môžeme zúčastňovať takýchto akcií a súťaží. Tiež ďakujeme Adamovi Kaňovi za reprezentáciu školy.

     • 3. Obvodná výstav zvierat v Spišskej Belej

     • Dňa 8. 11. 2019 sa Michaela Komiňáková, Alexandra Zakopjanová z II.AV a Miroslava Urbaňaková a Marek Kancír z III.AV triedy, odboru veterinárne zdravotníctvo a hygiena, zúčastnili 3. Obvodnej výstavy zvierat v Spišskej Belej.

      Žiaci asistovali pri prehliadke a bonitácií širokej palety čistokrvných zvierat – hrabavej, vodnej hydine a králikov. Mali možnosť získať lepšie poznatky z oblasti bonitácie drobných zvierat a zdokonaliť si zručnosti.

     • Máme majstra Slovenska a absolútneho víťaza v armwrestlingu!

     • Dňa 22.11.2019 sa v Košiciach uskutočnilo Celoslovenské finále súťaže „SILNÁ RUKA 2019“, súťaže v pretláčaní rukou.

      Našu školu reprezentovali dvaja žiaci – Veronika Pitoňáková a Jozef Frankovský.

      Jozef Frankovský nesklamal a vo svojej hmotnostnej kategórii do 70 kg si vybojoval prvé miesto. Nakoľko je to veľký bojovník, súťažil aj so všetkými víťazmi v jednotlivých hmotnostných kategóriách a všetkých zdolal, čím si vybojoval pozíciu absolútneho víťaza.

      Jozefovi gratulujeme a držíme palce do ďalších víťazstiev.

      Ing.Kamila Chovancová

     • Kvapka ľudskosti

     • Dňa 7.11.2019 sa na strednej odbornej škole na Garbiarskej ulici, za pomoci Prešovského samosprávneho kraja, konal 12. ročník „Kvapka krvi“.

      Najvzácnejšiu tekutinu prišlo darovať spolu 98 darcov (vrátane predsedu PSK). Naši žiaci neboli výnimkou. V sprievode Mgr. Tomáša Šimoňáka sa tejto akcie zúčastnili títo žiaci našej školy: Ivana Kunová a Miroslava Talárová (IV.CK), Šimon Mruk a František Vida (II.ND), Mária Frankovská, Zuzana Ziburová a Terézia Cehuľová (II.NP), Roman Turták, Marek Oravec, Tatiana Kozáková a Mária Štefaňáková (I.NP).

      Väčšina žiakov boli prvodarcovia a po prekonaní prvotného strachu a rešpektu sa úspešne podrobili úvodným vyšetreniam a následnému odberu.

      Žiakom sa tento humanitný čin zapáčil a už teraz sa tešia ďalšiu možnosť pomôcť iným alebo dokonca zachrániť im život.