Zatiaľ čo na našej škole prebiehali ústne maturitné skúšky a v triedach vládlo napätie, naši žiaci nezaháľali a rozhodli sa tento čas využiť na zmysluplnú a šľachetnú vec. Žiaci ukázali, že majú srdce na správnom mieste, a vybrali sa pomôcť tam, kde je to najviac potrebné.
Navštívili sme hneď dva kežmarské útulky – jeden pre psíkov a druhý pre mačičky. Neprišli sme však s prázdnymi rukami. Zvieratkám sme priniesli nielen plné náruče lásky a pozornosti, ale aj praktické darčeky v podobe granúl a finančného príspevku. Celá finančná suma a prostriedky na nákup krmiva pochádzajú z ekologicko-charitatívnej iniciatívy našich žiakov z odboru veterinárne zdravotníctvo a hygiena. Pod vedením Mgr. Ľudmily Žáčikovej žiaci v priestoroch školy usilovne zbierali zálohované plastové fľaše a plechovky. Vďaka ich svedomitosti a ekologickému mysleniu sa podarilo vyzbierať množstvo obalov, ktoré sme následne premenili na finančnú pomoc pre opustené zvieratá.
Radosť z pohybu a nekonečné vrtenie chvostov
Naša návšteva však nebola len o odovzdaní darov. Psíkov z útulku sme zobrali na poriadnu prechádzku! Podarilo sa nám spojiť zdravý pohyb na čerstvom vzduchu s čistou, nefalšovanou radosťou. Pre chlpáčov to bolo úžasné spestrenie dňa a pre nás ten najlepší pocit, keď sme videli ich rozžiarené oči a neutíchajúce vrtenie chvostov. Venčenie dalo našej návšteve úplne iný rozmer – domov sme odchádzali príjemne unavení, no s hrejivým pocitom pri srdci.
„Spojili sme príjemné s užitočným. Pomohli sme našej planéte tým, že sme vyčistili okolie a dali odpadu nový zmysel, a zároveň sme pomohli tvorom, ktoré sú odkázané na ľudskú dobrotu.“
Sme hrdí, že naši študenti ukazujú takúto mieru empatie, solidarity a profesionálneho prístupu k zvieratám už počas štúdia.
Ing. Kamila Chovancová