• Stredoškolské hry - naši miniflorbalisti víťazmi okresného kola

     •  

      Dňa 14. 02. 2020 sa v školskej telocvični SOŠ agropotravinárskej a technickej Kežmarok uskutočnilo okresné kolo v miniflorbale, v rámci I. ročníka Stredoškolských hier.

      Turnaja sa zúčastnili školy okresu Levoča a Kežmarok. Turnaj sa hral formou každý s každým a o poradí rozhodli výsledky jednotlivých zápasov. Organizácia a herný systém sa hral podľa propozícii organizátora turnaja a PSK.  Víťaz turnaja postupuje na Krajské kolo.

      Ďakujeme všetkým školám za účasť a bezproblémový priebeh turnaja. Víťazovi blahoželáme a prajeme veľa úspechov na Krajskom kole.

      Výsledky turnaja:

      1. miesto – SOŠ agropotravinárska a technická Kežmarok

         (Katarína Galliková III.AV, Veronika Gecelovská III.CK,, Veronika Pitoňáková III.CK,

          Marek Alexovič III.E, Lukáš Pajer I.EA, Kristián Svitana II.EA)

      2. miesto – SOŠ pedagogická Levoča

      3. miesto – Hotelová akadémia Kežmarok

      4. miesto – SOŠ Garbiarská Kežmarok

      5. miesto – Gymnázium Levoča

       

     • AUTOOPRAVÁR JUNIOR 2020

     •  

        Dňa 31. januára 2020 sa na našej škole konalo školské kolo súťaže v odbore autoopravár- mechanik, formou elektronického online testovania. 

      Zúčastnili sa ho 12 žiaci III.EA triedy z ktorej do oblastného kola postúpil jeden žiak Andrej Eliáš Zajonc. Oblastné kolo sa bude konať v autoservise TEMPUS – CAR, s. r. o. v Košiciach dňa 10. marca 2020, zúčastnia sa ho žiaci z prešovského a košického kraja a bude pozostávať z troch súťažných kategórii.

      Výsledky školského kola.

      žiaci III.EA autoopravar - mechanik

      Meno a Prezvisko        Počet Bodov / %

      Marek Alexovič                 38 / 63.33%

      Andrej Eliáš Zajonc           37 / 61.67%

      Oskar Fridmansky            35 / 58.33%

      Ján Selvek                        35 / 58.33%

      Kristián Hangurbadžo       34 / 56.67%

      Viktor Chlebák                  29 / 48.33%

      Peter Zamkovský              28 / 46.67%

      František Halčin                28 / 46.67%

      Stanislav Bednarčík          27 / 45.00%

      Róbert Zibura                   26 / 43.33%

      Damián Neupauer            24 / 40.00%

      Kristián Gelata                 22 / 36.67%

     • Turnaj v halovom futbale „O pohár riaditeľa školy“

     •      14. januára 2020 sa konal 5. ročník turnaja  v halovom futbale dvojročných odborov elokovaných pracovísk.

      Turnaj sa konal v telocvični v Pradiarni, kde sa zúčastnili žiaci pod vedením svojich majstrov odborného výcviku za spracúvania dreva Bc. Dušan Kopkáš, technické služby v autoservise p. Dávid Kučma  a stavebnej výroby Bc. Juraj Ploščica. Žiaci z EP Hranovnica sa pre chorobu nezúčastnili.

           Po úvodnom otvorení turnaja, ktorý sa niesol v športovom duchu, kde rivalita a bojovnosť žiakov bola od začiatku až po boj o prvé miesto.

           Zvíťazilo mužstvo žiakov z EP Nižna brána z Kežmarku odbor technické služby v autoservise, ktorý predviedli pekne výsledky a aj hru. Druhé miesto obsadili žiaci stavebnej výroby z elokovaného pracoviska z Rakús  a na treťom mieste skončili žiaci z EP Nižna brána Kežmarok z odboru spracúvanie dreva, v ktorom bol odmenený NAJLEPŠÍ Hráč turnaja Tomáš Tropp. Žiaci boli odmenený nie len pohárom ale aj cenami.

      Výsledky:

      EP Nižna brána Kežmarok SPD : EP Nižna brána Kežmarok TSA (1:16)       

      EP Rakúsy : EP Nižna brána Kežmarok SPD (8:4)

      EP Nižna brána Kežmarok TSA :  EP Rakúsy ( 15: 2)  

      Poradie:

      1. EP Nižna brána Kežmarok TSA  

      2. EP Rakúsy

      3. EP Nižna brána Kežmarok SPD      

     • Naši učitelia víťazmi volejbalového turnaja

     • Dňa 13.12.2019 sa na našej škole konal Vianočný volejbalový turnaj zamestnancov stredných škôl. Turnaja sa zúčastnilo 5 družstiev (SOŠ Garbiarska, Hotelová akadémia, SOŠ Biela voda, Škola umeleckého priemyslu, SOŠ agropotravinárska a technická).

      Turnaj sa hral systémom každý s každým na dva hrané sety do 25 bodov. Naše družstvo si postupne poradilo so všetkými súpermi a stalo sa víťazom turnaja. Posledný zápas priniesol rozuzlenie, kto skončí na druhom mieste. Vďaka remíze 1:1 skončila SOŠ Garbiarska na druhom mieste a SOŠ Biela voda na treťom mieste. Štvrté miesto obsadila ŠUP a piate miesto ostalo pre Hotelovú akadémiu.  

      Turnaj sa niesol v priateľskom duchu a zaobišiel sa bez zranení. Atmosféra bola uvoľnená, priateľská, učitelia sa medzi sebou rozprávali a spomínali na predchádzajúce turnaje.

      Našu školu reprezentovali: Ing. Eva Pisarčíková, Ing. Michaela Jurdíková, Ing. Kamila Chovancová, Mgr. Ľubomír Pitoňák, Ing. Tibor Tokár a Mgr. Tomáš Šimoňák.

     • Vianočný futsalový turnaj

     • Dňa 10. decembra 2019 sa v telocvični školy uskutočnil Vianočný futsalový turnaj. Na tomto turnaji ukázali chlapci chuť bojovať, športovať a víťaziť.

      Víťazom turnaja sa stali žiaci II.EA/EM. Na druhom mieste sa umiestnil výber IV.AP/AM/AV a tretí skončil výber III.CB. Organizáciu turnaja zabezpečovali Ing. Ivan Tropp a Mgr. Tomáš Šimoňák.

     • Vianoce pod Tatrami

     • Mestské kultúrne stredisko Kežmarok pozýva všetkých v tomto predvianočnom čase na výstavu výtvarných prác žiakov základných, stredných a umeleckých škôl z Kežmarku a okolia pod názvom „Vianoce pod Tatrami“. Nápaditou inštaláciou rozprávkovo zasneženej podtatranskej dedinky sa predstavuje aj naša škola

      Výstava je tento rok presťahovaná na Hlavné námestie 64 v Kežmarku (budova knižnice a kežmarskej informačnej agentúry). Trvanie výstavy bude od 6.12. do 7.1. 2020.

     • Dievčatá z III.CK majsterkami vo florbale

     • Dievčatá z III.CK triedy sa stali majsterkami školy vo florbale.

      Na druhom mieste sa umiestnili žiačky z III.AV a tretie skončilo spojené družstvo žiačok z I.AV a I.CK triedy. Výber najlepších hráčok nás bude reprezentovať na majstrovstvách okresu Kežmarok.

     • Podpor svoj odbor

     • Videovizitky našich žiakov.

      Mechanizácia pôdohospodárstva, réžia Matej Polaček

      Biochemik, réžia Michaela Jurdíková, Božena Suchanovská

      Veterinárne zdravotrníctvo, réžia Martina Lachová

      Biochemik, réžia Zuzana Rumlová

     • Sweetcup 2019

     • Dňa 28. novembra 2019 sme sa zúčastnili súťaže Sweetcup 2019 - 18. ročník medzinárodnej súťaže mladých talentov, ktorá sa konala na Strednej odbornej škole gastronómie a služieb V Prešove pod záštitou Prešovského samosprávneho kraja.

      Bola to akcia, na ktorej súťažili žiaci z Česka, Gruzínska, Poľska, Moldavska a Slovenska. Súťaž prebiehala v šiestich kategóriách, sprevádzaná mnohými sprievodnými akciami.

      Náš žiak Adam Kaňa zo IV.CK triedy súťažil v kategórii kuchár. Témou súťaže bolo „Medové pokušenie“, pričom boli zadané povinné suroviny: mascarpone, med a džem. Adam pripravoval slávnostný dezert, ktorý sme pomenovali „Tatranské trio“. Tento dezert pozostával z troch mini dezertov: cremeé brulee s čučoriedkovým džemom, čokoládovo-cviklový koláčik s citrónovou penou a tekvicová tartaletka so zázvorovo-medovou glazúrou. Spomedzi štrnástich súťažiacich sa Adam Kaňa umiestnil v striebornom pásme. Považujeme to za veľký úspech.

      Ďakujeme vedeniu školy, že nám vytvára podmienky na to, že sa môžeme zúčastňovať takýchto akcií a súťaží. Tiež ďakujeme Adamovi Kaňovi za reprezentáciu školy.

     • 3. Obvodná výstav zvierat v Spišskej Belej

     • Dňa 8. 11. 2019 sa Michaela Komiňáková, Alexandra Zakopjanová z II.AV a Miroslava Urbaňaková a Marek Kancír z III.AV triedy, odboru veterinárne zdravotníctvo a hygiena, zúčastnili 3. Obvodnej výstavy zvierat v Spišskej Belej.

      Žiaci asistovali pri prehliadke a bonitácií širokej palety čistokrvných zvierat – hrabavej, vodnej hydine a králikov. Mali možnosť získať lepšie poznatky z oblasti bonitácie drobných zvierat a zdokonaliť si zručnosti.

     • Máme majstra Slovenska a absolútneho víťaza v armwrestlingu!

     • Dňa 22.11.2019 sa v Košiciach uskutočnilo Celoslovenské finále súťaže „SILNÁ RUKA 2019“, súťaže v pretláčaní rukou.

      Našu školu reprezentovali dvaja žiaci – Veronika Pitoňáková a Jozef Frankovský.

      Jozef Frankovský nesklamal a vo svojej hmotnostnej kategórii do 70 kg si vybojoval prvé miesto. Nakoľko je to veľký bojovník, súťažil aj so všetkými víťazmi v jednotlivých hmotnostných kategóriách a všetkých zdolal, čím si vybojoval pozíciu absolútneho víťaza.

      Jozefovi gratulujeme a držíme palce do ďalších víťazstiev.

      Ing.Kamila Chovancová