Stredná odborná škola Agropotravinárska a technická

KUŠNIERSKA BRÁNA 349/2, KEŽMAROK, tel.: 052-4523040, mail : sekretariat@soskezmarok.sk

Get Adobe Flash player

Prekladač - Translate

Súťaže

Mladí farmári z celého Slovenska súťažili v našej škole.

Kto by nevedel, čo je to mlieko. Už od nepamäti sa s ním zoznamujeme krátko po narodení, keď sa stáva najzákladnejším pokrmom každého človeka. Stretávame sa s jeho podobami po celý nasledujúci život a po celý život sledujeme jeho význam, potrebu, pozitíva a možnosti využitia.

Sme veľmi radi, že vďaka povereniu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a garancie Štátneho inštitútu odborného vzdelávania sa celoštátne finále tejto jedinečnej, peknej, zaujímavej a hlavne odbornej súťaže pod názvom Mladý ekofarmár po štvrtýkrát opäť vrátila pod Tatry. Boli sme potešení, že na našej škole v Kežmarku sme privítali súťažiacich žiakov, ktorí si účasť vo finále vybojovali na školských a krajských kolách súťaže.

Žiaci z jedenástich stredných odborných škôl z celého Slovenska súťažili o titul najlepšieho ekofarmára. Súťaž pozostávala z piatich častí (vedomostný test, laboratórny rozbor mlieka, hodnotenie kvality mlieka a degustačné skúšky, krmovinárstvo a najzaujímavejšia a najatraktívnejšia časť – vlastné dojenie, ktoré prebehlo na farme PDP Kežmarok). Po vyrovnaných výkonoch prvé miesta obsadili dievčatá – 1. miesto získala Lenka Žiaková zo SOŠ veterinárnej z Nitry, za ňou o jeden bod sa umiestnila Michaela Žabková zo SOŠ Pod Bánošom z Banskej Bystrice a tretiu priečku si vybojovala Patrícia Milcová zo SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku Žilina.

Naše žiačky Dominika Šulejová a Karina Čatlochová z III. AV sa umiestnili na 7. a 9. mieste z 23 súťažiacich. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a veríme, že v budúcom roku na jubilejnom 20. ročníku v Nitre budú bojovať o prvé priečky.

Návštevnosť

DnesDnes402
VčeraVčera669
Celkom od 4.5.2017Celkom od 4.5.2017200737

Agenda školy

Akcie