Stredná odborná škola

KUŠNIERSKA BRÁNA 349/2, KEŽMAROK, tel.: 052-4523040, mail : sekretariat@soskezmarok.sk

Get Adobe Flash player

Prekladač - Translate

Súťaže

Mladý ekofarmár 2017

                Posledné dni februára a prvé dni marca patrili na škole mlieku – nápoju, ktorý nebol súčasťou kráľovských stolov, ale v priebehu stáročí ho ochutnalo najviac ľudí. Príjemné bolo zistenie, že aj medzi našimi stredoškolákmi vyrastajú priaznivci mlieka, ktorí o mlieku a jeho získavaní vedia dosť, a ktorí sa neboja verejne tento vzťah a odbornosť prezentovať. Sme jedinou školou na východe Slovenska, kde sa táto súťaž, vyhlasovaná Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, úspešne organizuje každý rok vďaka záujmu žiakov, entuziazmu učiteľov a podpore vedenia školy.

                Už po 18- krát na našej škole prebehlo školské kolo odbornej súťaže Mladý ekofarmár za účasti 17-tich súťažiacich, žiakov študijného odboru veterinárne zdravotníctvo a hygiena. Súťažiaci porovnávali svoje zručnosti pri vlastnom dojení v dojárni na farme PDP v Kežmarku. Ďalšie body získavali v laboratóriách školy hodnotením kvality mlieka, v degustačných skúškach, v druhovom rozlíšení mlieka, pri laboratórnych skúškach surového kravského mlieka, poznávaní osiva a krmív a vo vedomostnom teste o mlieku.

                Priebeh súťaže bezchybne koordinovala a hodnotila odborná komisia, v ktorej pracovali Ing. Fodorová, Ing. Benčová, Ing. Chovancová, Ing. Gurková a Ing. Dziaková. Všetci súťažiaci boli výborní, ale iba traja sa mohli postaviť na stupne víťazov. V tomto školskom   roku to boli Monika Chalupková na 1. mieste (113,5 b.), ktorá obhájila prvenstvo z minulého roka, Matej Kessel na 2. mieste (107 b.) a Karina Čatlochová na 3. mieste (102 b.). Víťazi získali nielen diplomy, ale aj vecné ceny a možnosť reprezentovať školu, mesto i kraj v celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 10. – 12. mája 2017 v SOŠ v Pruskom. Všetci veríme, že tak ako po minulé roky, zhostia sa svojej úlohy na výbornú. Držíme im palce.

 

Návštevnosť

DnesDnes99
VčeraVčera314
Celkom od 4.5.2017Celkom od 4.5.201747463

Akcie